Opatentowany i w pełni zaprojektowany i wykonany w fabryce Speedybycasma we Włoszech, ten model jest wynikiem wielu lat badań i zastosowania bardzo wysokiej jakości komponentów, aby uzyskać niezawodny i trwały produkt. 

zawias hydraulicznyJest znacznie bardziej kompaktowy i elegancki niż inne: wymiary tylko 165 x 50 mm i zalecana odległość standardowa od posadzki 7 mm a nie 10 mm lub więcej jak konkurencja. 
Jest testowany zgodnie z normą EN1154 dla drzwi do 100 kg. Podobnie jak wszystkie Speedy, ma zawór bezpieczeństwa, aby zapobiec złamaniu i funkcji "Easy Opening", aby ułatwić pierwsze otwarcie drzwi.

Jest zainstalowany w ciągu zaledwie 10 minut i ma wiele zalet w swojej instalacji: wkładka przymocowana do podłoża wymaga tylko 2 śrub i centralnego otworu o głębokości 5 mm. Jego położenie kątowe, poprzeczne i wzdłużne są regulowane. Prędkość zamykania reguluje się za pomocą pojedynczego zaworu. Śruba hydrauliczna jest instalowana w szklanych drzwiach w warsztacie, przed przystąpieniem do jego instalacji na miejscu.